English العربیه
سیر و بیماری‌های قلبی عروقی

سیر و بیماری‌های قلبی عروقی

تیم تولید محتوای دکتر غلامحسین فاتحی

سیر همیشه با بوی بد دهان همراه است لذا از خوردن غذای حاوی سیر به ویژه در مجالس اجتماعی که مجبور به ملاقات و معاشرت با مردم هستید اجتناب می کنید. اما آیا می دانستید که سیر فواید مفید زیادی دارد؟

بیماری های قلبی عروقی (CVD) گروهی از بیماری های قلبی هستند که از عوامل اصلی مرگ و میر به شمار می روند.

شیوع CVD در کشورهای در حال توسعه نیز به سرعت در حال افزایش است.

 عوامل موثر  در بروز بیماری های قلبی عروقی  شامل فشار خون بالا، بیماری عروق کرونر، نارسایی قلبی، سکته مغزی و نقایص مادرزادی قلبی عروقی است.

سیر به دلیل تاثیر بسزایی که بر سلامتی دارد مورد توجه خاص پزشکی مدرن قرار گرفته است که به حفظ سلامت در مقابله با بیماری ها و ایجاد نشاط بیشتر کمک می کند.

سیر تا حد زیادی به کاهش عوامل خطر بیماریهای قلبی عروقی و سرطان، تحریک عملکرد سیستم ایمنی، افزایش سم زدایی، محافظت از کبد، اثر ضد میکروبی و اثر آنتی اکسیدانی کمک می کند.

سیر و بیماری‌های قلبی عروقی

فاکتورهای خطر در بیماری قلبی عروقی شامل

افزایش چربی های سرمی (از جمله کلسترول و تری گلیسیرید)، افزایش فشار خون، افزایش تجمع پلاکت ها، افزایش فیبرینوژن و عوامل انعقادی پلاسما، تغییر در متابولیسم قند خون و سیگار کشیدن

عوامل تغذیه ای نقش مهمی در بیماری های قلبی عروقی ایفا می کنند مثلا ماهی، میوه و غلات کامل خطر ابتلا به این اختلالات را کاهش می دهند.

تاریخچه‌ی مصرف سیر

سیر نقش مهمی در رژیم غذایی مردم در بسیاری از فرهنگ ها در طول تاریخ داشته است.

متون آیورودای باستان به فواید سیر برای بهبود جریان خون و تقویت قلب، بیماری، تومورها، کرم ها، حشرات و بسیاری شرایط دیگر اشاره می‌کند.

بقراط (پزشک دوران باستان) مصرف سیر را برای بهبود کارکرد سیستم قلبی عروقی توصیه کرده است.

سیر داروی مهمی برای مصریان باستان بود که در متن پزشکی Codex Ebers (حدود ۱۵۵۰ قبل از میلاد) مخصوصاً برای طبقه کارگر که در کار سنگین مشارکت داشتند مصرف سیر توصیه شده است. شواهدی وجود دارد که در اولین بازی های المپیک در یونان، سیر برای افزایش استقامت به ورزشکاران داده می شد. در طب قدیم چین، سیر برای کمک به تنفس و هضم، از همه مهمتر اسهال و هجوم انگل تجویز می شد.

در متون هند باستان سیر را برای درمان بیماری های قلبی و آرتروز برای قرن ها توصیه می کند. در دوران مدرن دانشمندان سعی کرده اند بسیاری از این خواص سیر را به ویژه از نظر ویژگی اجزای فعال، مکانیسم های عملکردی و بررسی مزایای احتمالی مکمل های غذایی، تأیید کنند.

اثرات دارویی سیر

بوی بد ناخوشایند و همچنین اثرات قلبی عروقی سیر، ناشی از ترکیباتی حاوی گوگرد است. سیر خام همچنین حاوی آنزیمی به نام آلیناز است. وقتی سیر خام بریده یا له می شود، آلیناز بر آلیانس اثر کرده تا آلیسین تولید کند.

مکانیسم عمل سیر

سیر از طریق چندین مکانیسم بر سیستم قلبی عروقی تأثیر می گذارد، اما بسیاری از ترکیبات آن از نظر بیولوژیکی فعال هستند و در مورد نحوه تعامل همه آنها نیز قطعیت کاملی وجود ندارد.

ترکیبات سیر از تجمع پلاکت ها جلوگیری می کند، که می تواند از بیماری های قلبی عروقی جلوگیری کند. آللیسین دارای فعالیت تجمع ضد پلاکت است.

چندین ترکیب موجود در سیر آنزیم های کبدی دخیل در ساخت کلسترول را مهار می کنند، از جمله HMG-CoA ردوکتاز (آنزیم مهار شده توسط داروهایی مثل آتورواستاتین) و برخی دیگر از طریق مکانیسم های نامعلوم سطح کلسترول و تری گلیسیرید پلاسما را کاهش می دهند.

سایر ترکیبات باعث شل شدن ماهیچه های صاف می شوند که می تواند به کاهش فشار خون کمک کند.

ترکیبات مختلف گوگرد حاصل از سیر باعث آزاد شدن سولفید هیدروژن از گلبولهای قرمز خون انسان می شود.

مکانیسم های احتمالی

اثر محافظتی سیر بر تصلب شرایین به دلیل کاهش میزان لیپید در دیواره شریان نسبت داده شده است. سیر باعث ایجاد اثرات مستقیم ضد تصلب شرایی در سطح دیواره شریان می شود. سیر فعالیت های کبدی آنزیم های افزاینده ی چربی را کاهش می دهد.

تأثیر سیر بر تجمع پلاکتی

سیر بر پلاکت ها (اجزایی در خون که در لخته شدن کاربرد دارند) و فرایند حل شدن لخته ی خون تأثیر مفیدی دارد. گفته می شود که محصولات آلیسین علاوه بر اثر بالقوه در مهار تجمع پلاکت ها دارای اثر ضدلخته شدن خون نیز هستند.

نقش سیر در اندوتلیوم(داخلی ترین لایه ی جدار عروق خونی) و اتساع عروقی

اگرچه سیر به طور عمده از طریق کاهش غلظت لیپیدها در برابر بیماری های قلبی عروقی محافظت می کند، اما مطالعات نشان می دهد که از طریق مهار فرایند اکسیداسیون، بر لایه ی اندوتلیوم عروق و اتساع عروقی نیز تاثیر گذار است.

تاثیر سیر بر فشار خون بالا

فشار خون بالا یک عامل خطر مهم در بیماری های قلبی عروقی است.  طبق مطالعات مصرف منظم سیر ارتباطی با کنترل فشار خون بالا دارد. خواص کاهنده فشار خون سیر مربوط به تولید سولفید هیدروژن و محتوای آلیسین آزاد شده از آنزیم آلیناز است که تصور می شود دارای اثرات گشاد کنندگی در جدار عروق دارد. بنابراین سیر به عنوان درمانی برای کاهش فشارخون در سراسر جهان استفاده می شود.

سایر خواص محافظتی قلب

سیر دارای اثر ضد آریتمی قابل توجهی در هر دو آریتمی بطنی و فوق بطنی است.

آریتمی های قلبی زمانی رخ می دهند که سیگنال های الکتریکی که ضربان قلب را هماهنگ می کنند به درستی کار نمی کنند. آریتمی می تواند باعث شود ضربان قلب شما خیلی سریع، خیلی آهسته یا نامنظم شود.

عوارض جانبی سیر

عوارض سیر به دلیل بوی ناخوشایند دهان مورد توجه قرار گرفته است.

خوردن سیر خام و دوزهای زیاد برخی مکمل ها  می تواند باعث تحریک دهان و دستگاه گوارش، سوزش سر دل، تهوع، استفراغ و اسهال شود.

برخی از افراد نیز مستعد واکنش های آلرژیک به سیر هستندتاثیر سیر بر تجمع پلاکت ها و حل شدن لخته های خونی ممکن است خطر خونریزی را افزایش دهد ، اما این بیشتر در حالت تئوری دیده شده است

دیدگاه

0 نظر تاکنون ارسال شده است