تاثیر مصرف کافئین بر مقدار فشار خون

تاثیر مصرف کافئین بر مقدار فشار خون

کافئین : نحوه تاثیر مصرف کافئین بر مقدار فشار خون

چگونه مصرف کافئین بر مقدار فشار خون تاثیر می گذارد؟

کافئین می تواند مقدار فشار خون را درمدت کوتاه ، کمی افزایش دهد حتی اگر مبتلا به بیماری فشارخون  بالا نباشید.البته معلوم نیست که علت بروز این افزایش چیست؟ برخی از پژوهشگران معتقدند که مصرف کافئین می تواند ترشح هومونی که شریان ها را گشاد می کند ، متوقف سازد. برخی دیگر براین باورند که مصرف کافئین می تواند غدد فوق کلیوی را تحریک کند که آدرنالین بیشتری ترشح کنند ، در نتیجه مقدار فشار خون افزایش می یابد.

افرادی که به طور مرتب قهوه یا نوشیدنی ها ی حاوی قهوه می نوشند در مقایسه با افرادی که اصلا قهوه مصرف نمی کنند ، مقدار فشار خونشان بالاتر است. برخی از افراد که به طور منظم نوشیدنی های حاوی قهوه می نوشند به تدریج نسبت به کافئین مقاوم می شوند. در نتیجه ، کافئین دیگر تاثیری بر عروق خونی شان نخواهد گذاشت.

همچنین ، اگر مبتلا به فشار خون  بالا هستید ، قبل از انجام فعالیت هایی که به طور معمول مقدار فشار خونتان را افزایش می دهد از جمله ، ورزش کردن ، وزنه برداری یا کار بدنی شدید ، کافئین مصرف نکنید. برای مشاهده تاثیر مصرف کافئین بر فشار خونتان بهترست که قبل از نوشیدن یک فنجان قهوه یا سایر نوشیدنی های حاوی کافئین مقدار فشار خونتان را اندازه گیری کنید و ۳۰ تا ۱۲۰ دقیقه بعد هم دوباره مقدار فشار خونتان را اندازه بگیرید. اگر مقدار فشار خونتان ۵ تا ۱۰ شماره افزایش یافت ، احتمالا نسبت به مصرف کافئین واکنش نشان داده اید. اگر تصمیم گرفته اید که مصرف کافئین را کنار بگذارید ، بهترست که به تدریج و در طول چند روز یا یک هفته این کار را انجام دهید تا مبتلا به سردرد های ناشی از ترک مصرف ناگهانی کافئین نشوید.

این مقاله چقدر برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز: ۰ / ۵. تعداد رای: ۰

هنوز نظری ثبت نشده. شما اولین نفر باشید!

همانطور که این پست برای شما مفید بود

مارا در اینستاگرام‌هم دنبال کنید...

مقالات پیشنهادی

دیدگاه

0 نظر تاکنون ارسال شده است