English العربیه
آنتی اکسیدان چیست و تاثیرآنتی اکسیدان

آنتی اکسیدان چیست و تاثیرآنتی اکسیدان

تیم تولید محتوای دکتر غلامحسین فاتحی

آنتی اکسیدان ها موادی هستند که اثرات رادیکال های آزاد را بر روی بدن کاهش میدهند.رادیکال های آزاد موادی هستند که باعث استرس میشوند که ممکن است در پیری و برخی بیماری ها نقش داشته باشند.

آنتی اکسیدان و اثرات رادیکال های آزاد را بر بدن

میوه ها و سبزجات حاوی آنتی اکسیدان هستند.خوردن بیشتر میوه ها و سبزیجات حاوی آنتی اکسیدان برای بیماری ها کافی هستند.آنتی اکسیدان ها برای بیماران مبتلابه آسم، بیماری کلیوی، سرطان های مختلف و بیماری های قلبی کمک میکنند.

تاثیر آنتی اکسیدان ها بر روی بدن

آنتی اکسیدان ها مواد شیمایی هستند که به نظر میرسند اثر استرس اکسیداتیو را بر روی بدن کاهش میدهند. تصور میشوند که اثر استرس اکسیداتیو باعث ایجاد سرطان و بیماری های قلبی میشوند.

اثرات جانبی استفاده از آنتی اکسیدان ها

آنتی اکسیدان ها زمانی که به مقدار مناسب از راه خوراکی ها و مکمل ها استفاده شوند بی خطر هستند. آنتی اکسیدان هایی در صورت استفاده از مقادیر زیاد خطرناک هستند.آنتی اکسیدان هایی مانند بتاکاروتن و ویتامین ای در صورت استفاده بیش از حد میتوانند عوارض جانبی جدی ایجاد کنند.

آنتی اکسیدان ها میتوانند برای درمان و جلوگیری از سرطان ها موثر باشند:

تارا مائورو متخصص تغذیه میگوید: بدن ما هنگام تنفس یا ورزش، رادیکال های آزاد تولید میکند و از طریق سموم محیطی مانند دود سیگار، آلودگی های هوا یا اشعه های فرابنفش خورشید بیشتر در معرض رادیکال های آزاد قرارداریم. آنتی اکسیدان ها با ردیابی رادیکال های آزاد و خنثی کردن اثرات مضر رادیکال های آزاد به حفظ سلامت بیشتر سلول های بدن در مقابل سرطان ها کمک میکنند.

تامین آنتی اکسیدان های روزانه از طریق مواد غذایی مختلف:

بدن برای مقابله با رادیکال های آزاد به آنتی اکسیدان های مختلف نیاز دارد و شما میتوانید با خوردن غذاهای سرشار از آنتی اکسیدان از ازدیاد بیش از حد رادیکال های آزاد در بدن جلوگیری کنید.

میوه ها و سبزیجات با رنگ روشن مانند گوجه فرنگی، هویج، اسفناج، کلم بروکلی، سیب زمینی شیرین، توت فرنگی، و مرکبات، غلات کامل، آجیل، دانه ها و جوانه گندم  منابع اصلی آنتی اکسیدان هستند.

تامین آنتی اکسیدان های روزانه از طریق مواد غذایی مختلف:
تامین آنتی اکسیدان های روزانه از طریق مواد غذایی مختلف:

ارزش مکمل های آنتی اکسیدانی بیشتر از مواد غذایی نیست:

اگر آنتی اکسیدان های موجود در غذا خوب کافی باشند، به راحتی میتوان فرض کرد که مکمل های آنتی اکسیدانی با دوز بالا حتی بهتر هستند. اما هیچ مدرکی مبنی بر اینکه مکمل های آنتی اکسیدانی با دوز بالا میتوانند از سرطان یا بیماری های مخالف جلوگیری کنند وجود ندارد. در واقع، دوزهای بسیاری بالای آنتی اکسیدان های خاص ممکن است خطر ابتلا به برخی از سرطان ها را افزایش بدهند.

تاثیر آنتی اکسیدان و سلامت مو

یکی از آنتی اکسیدان هایی که نبود آن علاوه بر سفید شدن مو باعث خشک شدن و شکنندگی مو میشود و مهمتر از همه باعث ریزش مو میشود سلنیوم است. مواد غذایی حاوی سلنیوم عبارتند از: پیاز، گوجه فرنگی، کلم بروکلی و غلات هستند.

آنتی اکسیدان و دیابت نوع دوم

مطالعه جدید نشان میدهد افرادی که رژیم غذایی آنها دارای بالاترین سطح ویتامین ای بود ۳۰ درصد کمتر از افرادی که درصد کمی از آنتی اکسیدان ها را مصرف میکردند در معرض ابتلابه دیابت نوع دو هستند.

اما این مطالعه نشان میدهد که ویتامین سی که یکی از آنتی اکسیدان های معروف است هیچ محافظتی در برابر دیابت نوع دو ندارد.

پس از ۲۳ سال مطالعه مقاله ها نشان میدهند افرادی که ویتامین ای و کارتنوئیدهای بیشتری مصرف میکنند در مقایسه با افرادی که سطوح پایین تری از آنتی اکسیدان مصرف میکردند کمتر در معرض ابتلا به دیابت نوع دو هستند.

تاثیر آنتی اکسیدان ها بر روی پوست

استرس کلاژن را میشکند، روند طبیعی پوست را متوقف میکند و باعث التهاب میشود، و شما این اثرات را به صورت خطوط ریز، چین و چروک، شلی پوست، آکنه و لکه های پوستی میبینید.با ازبین بردن رادیکال های آزاد، آنتی اکسیدان ها میتوانند به پیشگیری و اصلاح این علائم مشهود کمک کنند و به پوست درخشندگی بیشتری ببخشند.

آنتی اکسیدان ها به جلوگیری از آسیب خورشید کمک میکنند:

آنتی اکسیدان ها دارای خواص ضد التهابی هستند و التهاب های پوست را که بر اثر اشعه های خورشید ایجاد میشوند جلوگیری میکنند و محافظت بیشتری در برابر آسیب های خورشید و پیری پوست ایجاد میکنند..

روشن شدن پوست

رادیکال های آزاد و قرار گرفتن مکرر در معرض نور خورشید نیز میتواند باعث ایجاد تغییراتی در تولید ملانین پوست شود و باعث ایجاد لکه های تیره و رنگ های ناهموار بر روی پوست شوند. با کاهش آسیب نور، آنتی اکسیدان ها میتوانند از رنگدانه های غیر طبیعی پوست جلوگیری کنند.

پیشگیری از سرطان

سبزی و میوه ها، محتوی نوعی مواد سلولزی هستند که فیبر نامیده میشوند. امروزه کلیه محققان علوم تغذیه و پزشکی به این نتیجه رسیده اند که مصرف میوه و سبزیجات حاوی آنتی اکسیدان موجب کاهش بروز سرطان روده بزرگ میشوند.

بدین ترتیب که مواد فیبری با تسریع حرکت غذا در دستگاه گوارش، سرعت تخلیه روده را افزایش میدهند. یک مطالعه نشان داده است در افرادی که مستعد ابتلا به سرطان روده بوده اند مصرف ۸ هفته رشد بدخیم سلول های روده کاهش یافته است.

دیدگاه

0 نظر تاکنون ارسال شده است