English العربیه
تری گلیسیرید چیست؟

تری گلیسیرید چیست؟

تیم تولید محتوای دکتر غلامحسین فاتحی

تری گلیسیرید یکی از انواع چربی های موجود در خون است.

پس از خوردن غذا، بدن کالری هایی را که برای بدن اضافه است به تری گلیسیرید تبدیل می کند و آنها را در سلول های چربی ذخیره می کند تا بعدا برای تامین انرژی استفاده شود.

روش های کاهش تری گلیسیرید

شما می توانید سطح تری گلیسیرید خود را از طریق مصرف انواع رژیم غذایی و تغییر سبک زندگی کاهش دهید.

جهت رسیدن به  وزن مناسب خود تلاش کنید.

هر زمان که کالری بیشتری از نیاز بدنتان مصرف کنید، بدن شما این کالری ها را به تری گلیسیرید تبدیل کرده و در سلول های چربی ذخیره می کند.

مصرف قند را در رژیم غذایی خود را محدود کنید.

شکر اضافی معمولا در شیرینی ها، نوشابه ها و آب میوه ها یافت می شود. مصرف نوشیدنی بدون قند به جای نوشیدنی های با قند بالا می تواند باعث کاهش ذخیره ی چربی شود.

فیبر غذایی بیشتری مصرف کنید.

فیبر غذایی به طور طبیعی در میوه ها، سبزیجات و غلات کامل یافت می شود. همچنین در بسیاری از منابع گیاهی دیگر از جمله آجیل، دانه ها و حبوبات یافت می شود.

گنجاندن فیبر بیشتر در رژیم غذایی می تواند جذب چربی و قند را در روده کوچک کندتر کند و به کاهش سطح تری گلیسیرید شما کمک کند.

به طور منظم ورزش کنید.

 -ورزش هوازی در کنار کاهش وزن  در کاهش تری گلیسیرید نیز موثر است.

انجمن قلب آمریکا توصیه می کند حداقل  ۳۰  دقیقه ورزش هوازی و ۵ روز در هفته انجام دهید، که می تواند شامل فعالیت هایی مانند پیاده روی، آهسته دویدن، دوچرخه سواری، و شنا باشد.

فواید ورزش بر تری گلیسیرید در رژیم‌های ورزشی طولانی‌مدت آشکار است. یک مطالعه در افراد مبتلا به بیماری قلبی نشان داد که ورزش به مدت ۴۵ دقیقه و ۵ بار در هفته منجر به کاهش قابل توجه تری گلیسیرید خون می شود.

تمام ورزش ها به کاهش سطح تری گلیسیرید کمک می کنند. با این حال، برخی تحقیقات نشان داده‌اند که ورزش با شدت بالاتر برای مدت زمان کوتاه‌تر مؤثرتر از ورزش با شدت متوسط ​​برای دوره‌های طولانی‌تر است.

از مصرف چربی های ترانس اجتناب کنید.

تری گلیسیرید چیست
تری گلیسیرید چیست

چربی‌های ترانس مصنوعی نوعی از انواع چربی هستند که به غذاهای فرآوری شده اضافه می‌شوند تا ماندگاری آن‌ها را افزایش دهند.

چربی های ترانس معمولاً در غذاهای سرخ شده ی تجاری و محصولات پخته شده با روغن های نیمه هیدروژنه یافت می شوند. این نوع از چربی ها همچنین به مقدار کم در برخی از محصولات حیوانی یافت می شوند.

به دلیل خواص التهابی، چربی های ترانس به بسیاری از مشکلات سلامتی، از جمله افزایش سطح کلسترول LDL (بد) و بیماری قلبی نسبت داده شده است.

مطالعه ای گزارش داده است که جایگزینی چربی‌های ترانس با چربی‌های غیراشباع چندگانه در رژیم غذایی می‌تواند به کاهش سطح تری گلیسیرید کمک کند.

دو نوبت در هفته ماهی بخورید.

ماهی  به دلیل فواید آن بر سلامت قلب و توانایی کاهش تری گلیسیرید خون بسیار مفید است.

این امر بیشتر به دلیل وجود محتوای اسیدهای چرب امگا ۳ است، نوعی اسید چرب غیراشباع چندگانه که ضروری در نظر گرفته می شود، به این معنی که مصرف آنها از طریق رژیم غذایی ضروری است.

 دستورالعمل غذایی برای آمریکایی و انجمن قلب آمریکا مصرف دو وعده ماهی چرب در هفته را برای کاهش خطر بیماری قلبی و سکته توصیه می کنند.

طبق پژوهشی خوردن ماهی سالمون دو بار در هفته به طور قابل توجهی غلظت تری گلیسیرید خون را کاهش می دهد.

ماهی قزل آلا، شاه ماهی، ساردین، ماهی تن و ماهی خال مخالی چند نوع ماهی هستند که به خصوص دارای اسیدهای چرب امگا ۳ بالایی هستند.

مصرف چربی های غیراشباع خود را افزایش دهید

مطالعات نشان می‌دهد که چربی‌های تک غیراشباع و چند غیراشباع می‌توانند سطح تری گلیسیرید خون را کاهش دهند، به‌ویژه زمانی که جایگزین کربوهیدرات‌ها در رژیم غذایی شما شوند .

چربی های غیراشباع در غذاهایی مانند روغن زیتون، آجیل و آووکادو یافت می شوند. چربی های چندگانه ی غیر اشباع در روغن های گیاهی و ماهی های چرب و همچنین آجیل ها و دانه هایی مانند گردو، دانه کتان و دانه چیا وجود دارند.

مطالعات نشان داد که مصرف چربی اشباع با افزایش تری گلیسیرید خون مرتبط است، در حالی که مصرف چربی های اشباع نشده با سطوح پایین تر تری گلیسیرید مرتبط است.

برای به حداکثر رساندن مزایای کاهش تری گلیسیرید چربی های اشباع نشده، یک چربی مفید برای قلب مانند روغن زیتون انتخاب کنید و از آن برای جایگزینی انواع دیگر چربی ها در رژیم غذایی خود مانند چربی های ترانس یا روغن های گیاهی  فرآوری شده استفاده کنید

از یک الگوی غذایی منظم پیروی کنید. در برخی موارد، تری گلیسیرید ممکن است با تغییرات سبک زندگی کاهش یابد، مانند: کاهش وزن اگر اضافه وزن دارید. ورزش منظم. پرهیز از غذاها و نوشیدنی های حاوی قند و کربوهیدرات بالا. از گوشت قرمز، غذاهای سرخ شده، پنیر، کره، روغن ها و آجیل خودداری کنید، به خصوص اگر تری گلیسیرید بالای ۵۰۰ باشد.

مقاومت به انسولین عامل دیگری است که می تواند در افزایش تری گلیسیرید خون نقش داشته باشد.

پس از خوردن یک وعده غذایی، سلول‌های لوزالمعده سیگنالی برای ترشح انسولین در جریان خون ارسال می‌کنند. سپس انسولین مسئول انتقال قند به سلول‌های شما برای مصرف انرژی است.

اگر انسولین بیش از حد در خون شما باشد، بدن می تواند در برابر آن مقاوم شود و استفاده موثر از انسولین را برای بدن دشوار می کند. این می تواند منجر به تجمع قند و تری گلیسیرید در خون شود.

خوشبختانه، تنظیم یک الگوی غذایی منظم می تواند به جلوگیری از مقاومت به انسولین و تری گلیسیرید بالا کمک کند. به عنوان مثال، تحقیقات نشان می دهد که نخوردن صبحانه می تواند منجر به کاهش حساسیت به انسولین شود.

مصرف الکل را محدود کنید

نوشیدنی های الکلی اغلب سرشار از قند، کربوهیدرات و کالری هستند. اگر این کالری ها بلااستفاده بمانند، می توانند به تری گلیسیرید تبدیل شده و در سلول های چربی ذخیره شوند.

علاوه بر این، الکل می تواند سنتز لیپوپروتئین های بزرگ با چگالی بسیار کم را در کبد افزایش دهد که تری گلیسیرید را به سیستم شما منتقل می کند .

همچنین می‌توانید مقالات مربوط به فشار خون را مطالعه نمایید.

دیدگاه

0 نظر تاکنون ارسال شده است